ציורי קירמאמריםטיפים לצביעת קיר לאחר שיפוץ

טיפים לצביעת קיר לאחר שיפוץ

אם אתם מחפשים טיפים לצביעת קיר לאחר שיפוץ, כדאי קודם כל להתחיל עם הבסיס של הבסיס – טייח. בדף הבא, ריכזנו עבורכם את כל הדגשים הכי חשובים לפני שניגשים לפרויקט צביעת דירה בצורה מקצועית ומלאה – קראו וגלו. 

הבסיס – מה חשוב לדעת על טייח במהלך שיפוץ קיר?

לאחר שיפוץ, לעיתים לפני או במהלך הפרויקט עצמו, הקירות לרוב זקוקים לטיוח. התהליך הזה לא מאוד מורכב, אבל יש כמה דגשים שחשוב לקחת בחשבון. חשוב להבין דבר בסיסי, כאשר הטייח מבוצע נכון, התוצאות של הצביעה יהיו בהכרח טובות יותר. 

זאת מכיוון שהטיוח הוא למעשה תהליך של מילוי סדקים, חורים ופגמים בקיר, ככה שהצבע בשלב הבא ייתפס בצורה אחידה על הקירות. ללא טייח מקצועי, הקירות הצבועים יהיו מלאים ב-"בורות" שניתן בקלות להבחין בהם. חשוב להדגיש, לא משנה בכמה צבע תשתמשו, הוא לא יוכל למלא את הבורות האלו, זהו אך ורק תפקידו של הטייח. 

השלב הבא – צביעת הקירות עצמה 

לאחר הטיוח, ניתן לגשת לשלב הבא ולצבוע את הקירות. מבחינת גוונים, בחירת הצבע היא עניין של טעם אישי. עם זאת, חשוב לבחור צבע איכותי שמתאים לתנאי הסביבה. למשל, אם הקיר שלכם פונה לצד הדרומי, חשוב לבחור בצבע מספיק איכותי שיוכל לעמוד בחשיפה מוגברת לשמש. 

כמו כן, לפני הצביעה, חשוב לנקות את הקירות היטב מלכלוך ואבק. ניתן לעשות זאת באמצעות מטלית לחה או מברשת רכה, העיקר לא עם מים או סבון. באופן כללי, ישנן 2 אפשרויות עיקריות לצביעה:

  1. צביעה בשכבה אחת: שיטה זו מתאימה לקירות חלקים ונקיים.
  2. צביעה בשכבות: שיטה זו מתאימה לקירות שרוצים לייצר בהם אפקט מסוים, כמו למשל מריחת צבעים. 

שימו לב, אם בוחרים לצבוע בשכבות, יש להשתמש בצבע יסוד בשכבה הראשונה. צבע היסוד מייצר אחיזה טובה יותר של הצבע במהלך צביעת השכבה השנייה.

שימו לב לתהליך הצביעה וההמתנה לייבוש

בין אם אתם מחליטים לצבוע שכבה אחת או יותר משכבה, יש לאפשר לצבע להתייבש היטב בין שכבה לשכבה. כאשר הצבע אינו יבש וצובעים על גביו שכבה נוספת, התוצאה תהיה מריחה לא אחידה של הצבע על גבי הקיר. 

אם תשאלו את המחמירים, הם יגידו לכם שמומלץ להמתין 24 שעות בין שכבה לשכבה. עם זאת, זמן ההמתנה תלוי גם בתנאי האקלים. אם אתם גרים ליד הים ויש באזורכם לחות מוגברת, תצטרכו להמתין יותר זמן. מנגד, אקלים חם ויבש יסייע לייבוש שכבות הצבע מהר יותר. 

המלצת סקר שוק לצביעת דירה

אם אתם רוצים להשיג צביעת דירה בצורה מקצועית ומלאה נמליץ לכם על השוואת מחירים בין צבעים. השוואת מחירי צביעת דירות מאפשרת לכם להשיג מחירים טובים יותר וכן לאתר את אנשי המקצוע הכי מומלצים בעיר המגורים שלכם.

אנחנו ממליצים לקבל לפחות 3 הצעות מחיר לפני שסוגרים עם שיפוצניק זה או האחר. טיפ אחרון, תמיד הקפידו על חתימה על חוזה התקשרות עם איש המקצוע.

שיר למדן

אמן ציורי קירות: שיר למדן

מצייר על כל דבר מאז שאני זוכר את עצמי, אמן בכל רמח אברי. ציורי קירות וגרפיטי הם אהבה גדולה שלי, ואני כל הזמן דואג ללמוד ולבצע טכניקות חדשות כדי להתפתח. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

ציורי קיר נוספים שיכולים לעניין אותך